Inteligentny zegarek lub opaska pod choinkę to świetny prezent!

Inteligentny zegarek lub opaska pod choinkę to świetny prezent!

Zastanawiacie się czy wearables to dobry pomysł na prezent? Nie ma się nad czym zastanawiać: to urządzenia które z każdą generacją stają się coraz bardziej uniwersalne i dopracowane!

Wearables, czyli ubieralne technologie, są stosunkowo młodym segmentem produktów w świecie współczesnych technologii. Trudno o nich mówić jako o samodzielnych sprzętach — najczęściej bowiem są ściśle zespolone ze smartfonami czy tabletami, i mimo całego zestawu funkcji i sensorów — dopiero w połączeniu z nimi tworzą spójną całość. Kilka lat temu zachłysnęli się nimi wszyscy techno-entuzjaści. Wszystkie firmy chciały pokazać, że też potrafią stworzyć coś w tej kategorii. Od początku jednak można było śmiało powiedzieć, że... nie wszystkie powinny.

Przez ostatnie lata widzieliśmy całe zastępy dziwnych projektów, które mogliśmy ubrać. Były pierścionki dbające o naszą wierność, były okulary którym nie udało się wprowadzić rewolucji, cyfrowe tatuaże, ćwierkające biustonosze, głośniki na nadgarstek czy skarpetki dbające o to, by nigdy nie zgubić swojej pary. Część z nich zakończyła żywot w fazie koncepcyjnej (i tak daleko zaszły!), inne faktycznie trafiły na rynek. Ale jak szybko tam dotarły, tak szybko... z niego zniknęły. I choć kategoria wearables cały czas się rozwija — na rynek trafiają co rusz to nowsze rozwiązania, to na ten moment najbardziej w niej liczą się urządzenia które nosimy na nadgarstkach: inteligentne zegarki oraz opaski.

Przez ostatnie lata sporo się w ich kwestii zmieniło: sprzęty te nie tylko doczekały się ludzkich rozmiarów, ale też coraz bardziej zaczyna interesować się nimi branża lifestyle'owo-modowa, przez co wyglądają znacznie lepiej. Rozwój technologii oraz coraz lepsze baterie też mają tam dużo zasług. Ale najważniejszym jednak jest to, że urządzenia fantastycznie sprawdzają się na co dzień. I wbrew pozorom — przydają się nie tylko tym, których całe życie kręci się wokół technologii czy sportu.

Jasne — noszone na nadgarstkach sprzęty w dużej mierze skupiają się na funkcjach fitness. Ale to nie są jedyne ich plusy — idealnie sprawdzą się także jako samodzielne odtwarzacze muzyki, kiedy zechcemy wyjść z domu bez telefonu. Dla mnie okazały się najlepszym ze wszystkich budzików: cichym i efektywnym, ponadto bardzo cenię sobie też oferowane przez nie opcje związane z serwowaniem powiadomień. W zależności od modelu: możemy też liczyć na mniej standardowe opcje, takie jak wbudowany w nie moduł GPS. Inżynierowie w pocie czoła pracują też nad implementacją kolejnych rozwiązań — wkrótce zadebiutować ma zegarek z wbudowanym ciśnieniomierzem, który podchodzi do tematu zupełnie inaczej niż konkurencja!

Inteligentne opaski i zegarki okazują się być fantastycznymi kompanami na co dzień. Motywują do większego ruchu, okazują się fantastycznymi kompanami — a dla wielu stanowią też nieodłączny element codziennej biżuterii. Od kiedy rynek modowy odcisnął na nich swoje piętno prezentują się coraz lepiej z każdą generacją! Którymi urządzeniami z tego segmentu warto się teraz zainteresować? Sprawdź w naszym Prezentowniku!