Książki, filmy, muzyka - kulturalny pomysł na gwiazdkę

Książki, filmy, muzyka - kulturalny pomysł na gwiazdkę

Czy dla kulturomaniaków istnieje lepszy okres, niż okolice grudnia? Okazji na zakup prezentu lub obdarowanie kogoś tu pod dostatek, dlatego podpowiadamy, gdzie i jak szukać najlepszych okazji na kulturalne zakupy, czyli wszystko, co związane z filmami, serialami, muzyką, książkami itd.

Streaming rządzi, bo wygodny - karty podarunkowe

Nie ukrywajmy – szybki i wygodny dostęp do muzyki, filmów i seriali jest dziś niezwykle pożądany. Urządzenia, które nosimy cały czas ze sobą, jak smartfon, tablet i laptop, to miejsca, gdzie najczęściej konsumujemy takie treści, więc oprócz dostępu do Internetu potrzebujemy tylko subskrypcji jednej z usług. Karty podarunkowe/prezentowe na Netflix czy Spotify znajdziecie w salonikach prasowych i jest to najprostszy sposób na ich zdobycie. Jeśli potrzebujecie okazji i czujecie, że natraficie na dobrą promocję możecie spróbować znaleźć takie karty zdrapki z kodami w sieci, ale uważnie sprawdzajcie źródło ich pochodzenia i dystrybutora, ponieważ w jakikolwiek sposób nielegalnie rozprowadzane karty podarunkowe mogą poskutkować zablokowanie kontami po użyciu kodu.

Analogicznie możecie postąpić z dostępem do sklepów cyfrowych, w których mogą znajdować się interesujące obdarowywanego tytuły, także gry. Dlatego karta podarunkowa Steam, Origin, PlayStation czy Xbox może przypaść im do gustu – kupujecie coś, co druga osoba przekuje na konkretny i pożądany prezent.

Filmy i muzyka

Obydwa rodzaje multimediów możecie nabyć w postaci cyfrowej, ale nie byłby to chyba zbyt atrakcyjny prezent (chyba, że macie pewność, iż obdarowywany tylko w ten sposób je kolekcjonuje). Najczęściej jednak wybieramy wydania fizyczne i jeśli chodzi o filmy, to oprócz domyślnych miejsc, jakim są porównywarki cen, warto odwiedzić podserwis Filmoskop, gdzie możecie znaleźć najlepsze promocje w konkretnych sklepach ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami. W przypadku muzyki zwykłe porównywarki cenowe okażą się najprawdopodobniej najlepszym wyjściem, ale warto też zwrócić uwagę na wydania, które oferują wersję cyfrową albumu do wygodnego pobrania.

Książki

W przypadku ebooków Waszym pierwszym kierunek powinny być serwisy typu Upolujebooka, gdzie znajdziecie najlepsze ceny ebooków w sieci. Dodatkowo, na Swiatczytnikow.pl codziennie znajdziecie całą masę aktualnych promocji, które mogą was zainspirować, jeśli nie szukacie konkretnych tytułów. Ale kto by chciał dostać ebooka na święta? Tradycyjne książki, szczególnie wyjątkowe wydania, mogą okazać się lepszym wyborem, dlatego dla porównania tych cen zawsze wybieram Lubimyczytac.pl, gdzie zestawiane są ceny z wielu lokalnych oraz internetowych księgarni. Pod uwagę można także wziąć audiobooki, które cieszą się coraz większą popularnością, a w Polsce nie brakuje świetnych słuchowisk oraz zrealizowanych na wysokim poziomie klasycznych książek audio. Te w wersji cyfrowej możecie wybrać na przykład w Audiotece lub w formie abonamentu Storytel (karty podarunkowe!), ale również w fajnych fizycznych wydaniach na płytach CD.