Inteligentny głośnik czy gniazdko? Czyli co do domu pod choinkę


Inteligentny głośnik czy gniazdko? Czyli co do domu pod choinkę

W polskich domach coraz częściej można znaleźć prawdziwe multimedialne, inteligentne świątynie oparte na nowoczesnych sprzętach elektronicznych: niektóre z nich są subtelne, inne zaś bardzo rozbudowane. Jakie urządzenia uczynią nasz dom bardziej "smart"?

Wbrew pozorom nie są to takie urządzenia jak kina domowe, niekoniecznie tylko telewizory, lodówki z ekranami dotykowymi, opakowane w inteligentne funkcje piekarniki lub grille. Bardzo proste akcesoria jak na przykład żarówki same w sobie mogą być wyposażone w odpowiednie czujniki lub moduły pozwalające m. in. na sparowanie ich z domową siecią WiFi i następnie sterowanie ich funkcjami z poziomu smartfona. Niektórym z Was może wydawać się to dziwne, ale możecie mi wierzyć na słowo: tego typu możliwości znakomicie się przydają i warto je mieć. Kto choć raz ich spróbuje, ten nie będzie mógł się bez nich obyć w przyszłości.

A zatem, w moim zestawieniu nie znajdziecie wcale typowych sprzętów RTV/AGD. Są one według mnie zbyt nudne jak na tematykę serwisu Antyweb. Natomiast pokażę Wam świat bardzo przystępnych dla użytkownika, rzeczywiście przydatnych urządzeń, które mogą być znakomitym uzupełnieniem prezentów znajdujących się po choinką. Jeżeli nie możecie się ich doczekać przed końcówką roku – możecie je sprawić sobie lub komuś innemu na Mikołajki. Maniak technologiczny z pewnością będzie nimi zachwycony.

Co do domu pod choinkę?

Wszystko to, co podoba się mnie i co ja chciałbym dostać po choinką. Niektóre urządzenia już mam i bardzo je sobie chwalę. Z innych korzystałem i choć nie mam ich w domu, bardzo mocno ich pożądam jak każdy zapalony gadżeciarz i jedynie kwestią czasu jest fakt, kiedy znajdą się u mnie w domu.

Nie zdziwcie się więc, jeżeli zobaczycie tutaj inteligentny głośnik, inteligentną żarówkę lub inny – niewielki, aczkolwiek niesamowicie funkcjonalny sprzęt. Postaram się wskazać takie, które nie kosztują „milionów”, aczkolwiek są w stanie dać wiele radości użytkownikowi i co ważne – skoro mówimy o domu, to najlepiej byłoby, gdyby ów dom dzięki nim stał się jeszcze bardziej inteligentny.

Zapraszam Was serdecznie do mojego zestawienia gadżetów RTV/AGD dla domu, w którym znajdziecie takie propozycje, dzięki którym Wasze cztery kąty otrzymają całkiem nowy charakter, nowe możliwości. Mam nadzieję, że będą Wam one służyć długo i przyjemnie: życzę udanych zakupów!

Bo nowe technologie to nie tylko to, co nosimy w kieszeniach

Bez inteligentnych głośników, telewizorów z asystentami głosowymi, bez pralek, które grają, buczą (i dopiero piorą) cały ten światek byłby zdecydowanie zbyt nudny. To właśnie jeden z tych momentów, w których mamy przeogromny wybór akcesoriów, które są w stanie rozbudować nasz dom o nowe funkcje – wcale nie trzeba za to płacić ogromnych pieniędzy. Asystent Google wkracza niedługo do Polski – to świetna okazja do tego, aby zaopatrzyć się m. in. w taki sprzęt. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, której nazwa brzmi: „ciekawe sprzęty RTV/AGD”.