Prezenty dla graczy bywają wyzwaniem. Jak wybrać najlepsze?


Prezenty dla graczy bywają wyzwaniem. Jak wybrać najlepsze?

Wybór prezentu dla gracza nie jest wcale prosty. A wszystko to z powodu ogromnej liczby produktów wchodzących do tej kategorii. Jak się nie pogubić i wybrać najlepsze?

Gaming to bardzo wdzięczna kategoria jeśli chodzi o prezenty na święta. Peryferia i akcesoria przeznaczone dla graczy to szerokie określenie, w skład którego wchodzą zarówno myszki, klawiatury, konsole, podkładki czy inne gadżety, które możemy wykorzystać do elektronicznej rozrywki. Teoretycznie grać można na wszystkim, jednak gdyby nie było zapotrzebowania na sprzęty przeznaczone przede wszystkim dla graczy, nikt by ich nie produkował.

Tymczasem rynek wręcz pęka w szwach jeśli chodzi o akcesoria dla graczy i naprawdę łatwo pogubić się w gąszczu produktów oferowanych przez wielu mniej lub bardziej popularnych producentów. Różne są również przedziały cenowe - ale to dobrze, gamingowy sprzęt można więc kupić całkiem niedrogo lub zdecydować się na dużo większy wydatek, z tą jednak pewnością, że urządzenie będzie wykonane z topowych materiałów i podzespołów, a taka inwestycja wystarczy na długie lata ciągłego grania.

Sam długo wzbraniałem się przed tego typu sprzętem uważając, że słuchawki to słuchawki, a myszka to myszka - i tak naprawdę niewiele pomoże w mojej elektronicznej rozrywce. Tymczasem na chwilę obecną mam zarówno gamingowy headset, myszkę i klawiaturę, w dodatku zrezygnowałem z kabli i sukcesywnie wymieniałem sprzęty na ich bezprzewodowe odsłony - a tych jest coraz więcej, bo producenci opanowali wreszcie technologię do tego stopnia, że różnice w responsywność bezprzewodowych i klawiatur czy myszek są praktycznie takie same jak ich kablowych odpowiedników.

Sprzęt dla graczy musi spełniać konkretne warunki. Ergonomia to podstawa, szczególnie przy długich sesjach z grą. Nikt nie chce bólu nadgarstków czy kręgosłupa. Dobrze wyprofilowana myszka to skarb, który na pewno poprawi komfort Waszej zabawy. Mechaniczna klawiatura może nie należy do najcichszych, ale nie zaskoczy Was kiedy naciśniecie kilka przycisków jednocześnie - i pewnie szybciej Wam się znudzi wizualnie niż fizycznie uszkodzi. Istotna jest też trwałość, bo jednak podczas grania jesteśmy naładowaniu emocjami, a wtedy trudno o delikatność. Zwykłe klawiatury lubią się psuć, tymczasem te gamingowe działają i działają.

Nie bez znaczenia jest też wygląd akcesoriów gamingowych. Oczywiście nie mówię tu o sprzętach świecących się wszystkimi kolorami tęczy i oślepiającymi domowników. Ale delikatne podświetlenie naprawdę fajnie wygląda - no i powiedzmy sobie szczerze, gracze chcę choć trochę wyróżniać się spośród tłumu użytkowników komputerów.